понеділок, 2 жовтня 2017 р.

Книжковий мегазахід у Львові

 З 13 по 15 вересня у місті Львові відбувся цікавий захід – це 24 Форум видавців,  в межах якого проходив VIII Львівський міжнародний бібліотечний форум. У кількості 10 чоловік стала учасниками делегація бібліотечних працівників з Рівненщини. З Костопільської бібліотечної системи книжковий захід відвідала молодий спеціаліст, методист Костопільської бібліотечної системи Ірина Назарова.
Звичайно, як молодий спеціаліст, з невеликим стажем роботи, я зацікавлена у таких заходах для професійного розвитку, нових креативних  ідей, нових знайомств. Декілька днів вагалася, чи писати мені мотиваційний лист. І приємно здивована була, коли на електронну пошту прийшов лист зі списком учасників Форуму. В списку побачила своє прізвище. Радощів не було меж, а особливо тоді, коли вже попала  на сам Форум. Вразив своєю масштабністю Палац Потоцьких, на території якого презентували свої книги видавництва з усієї України.
Насиченою була програма Міжнародного бібліотечного форуму. Чому міжнародногоного, тому що досвідом бібліотечної роботи ділилися колеги за кордону, це Петрас Зурліс, директор Вільнюської обласної публічної бібліотеки  імені Адама Міцкевича, та Пола Кауфман, директор бібліотеки Іллінойського університету м. Урбана-Шампейн.
Про світові бібліотечні тренди  та роль бібліотекаря у розвитку бібліотечної справи розповідали активні члени Української бібліотечної асоціації.
Щодня відбувалися професійні студії, на яких вирішувались важливі питання, що стосуються бібліотечної справи, колеги ділилися досвідом, черпали нові ідеї.
В межах Форуму, до відзначення Року Японії в Україні, працівниками Львівської обласної бібліотеки для дітей було організовано справжню вечірку в японському стилі, на яку був запрошений спеціаліст з викладання японської мови Ясунорі Фуджісакі, який розповів про японське суспільство та аніме. Члени Української бібліотечної асоціації організували вуличну акцію з читання японських віршів хоку в оригіналі та в українському перекладі.
Форуму був насичений зустрічами з письменниками, презентаціями їх книг та автограф-сесіями. Завдяки книжковому заходу, фонд Костопільської бібліотеки поповнився новинками літератури.  До уваги користувачів надійшли книги Світлани Талан «Спокута» та «Ракурс», Сергія Гридіна «І паралельні перетинаються», Люко Дашвар «На запах м’яса» та Володимира Кошелюка «Green Card».
Ізюминкою та завершальним етапом Форуму була екскурсія найсучаснішою бібліотекою в Україні – Центром митрополита Андрія Шептицького католицького університету. Центр унікальний не лише сучасним дизайном, а й обслуговуванням користувачів.
Чотири дні на Міжнародному бібліотечному форумі промайнули швидко, але враження залишаться надовго.
Ірина Назарова,
методист Костопільської бібліотечної системи,
учасниця Форуму

Немає коментарів:

Дописати коментар