четвер, 19 листопада 2015 р.

Пам’яті Героїв Небесної Сотні

Небесній сотні, шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо
Їм шлях високий Боже освяти
І в мирі Господи прийми до себе.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Гіркі події сьогодення не могли залишити байдужими і учнів Костопільської загальноосвітньої школи №4. 19 листопада у Костопільській районній бібліотеці відбулася година пам’яті під назвою «Пам’яті Героїв Небесної Сотні», присвячена Дню Гідності та Свободи. Біля стенду «Герої не вмирають», створеного працівниками бібліотеки, при запалених лампадках учні, вчителі та працівники бібліотеки вшанували пам'ять загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО.
Про героїв та події трагічних днів розповіли ведучі заходу бібліотекар читального залу Людмила Ладецька та зав. відділом обслуговування Наталія Цикун. Розповіді супроводжувалися піснями Тіани Роз «Мамо, не плач» та Світлани Тарабарової «Повертайся живим».
Особливо емоційною була та частина години пам’яті, коли фільм нагадав про перші жертви Майдану – Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника та Юрія Вербицького. Також присутні переглянули відео, на якому тисячі рівнян  прощалися з героями Небесної сотні, які загинули від снайперських куль на Євромайдані.
На годині пам’яті згадали і про буремний Схід, і про загиблих на неоголошеній жорстокій війні героїв-костопільчан: Сергія Головачика, Віталія Ставського, Романа Пиясюка та Руслана Салівончика.
Учасники заходу мали змогу переглянути книжкову виставку «Революція гідності».
 Бібліографічний огляд літератури "Україна. Революція. Майдан" зробила бібліограф  центральної районної бібліотеки Богдана Заворітна.
До присутніх, а особливо до молодого покоління, звернулася вчитель загальноосвітньої школи №4 Оксана Василівна Курганович, щоб ми зажди пам’ятали подвиги наших героїв, адже їхні імена – зразок самовідданого служіння Україні та українському народу.
Герої не вмирають, вони завжди будуть в наших серцях! Слава Україні! Героям Слава!
Ірина Назарова,

методист Костопільської районної бібліотеки

середу, 18 листопада 2015 р.

Поетеса з Рівненщини презентувала свою книгу з Іспанії

У вівторок 17 листопада користувачі та колектив Костопільської центральної районної бібліотеки стали учасниками бібліотечного Моста-єдності «Україна-Іспанія» у формі Skype конференції. А приводом для цього стала імпреза книги «Приречені на перемогу» Світлани Бояркевич, української поетки, композитора, співачки, яка волею долі нині проживає в Іспанії.
Презентована книга видана у 2015 році Львівським видавництвом «Свічадо». Презентація була приурочена до Дня Гідності та Свободи, який будуть відзначати 21 листопада. У представленій збірці пристрасним поетичним словом авторки відтворені події, якими жила і живе Україна з осені 2013 року.
У зв’язку з тим, що поетеса проживає в Іспанії, захід відбувся у формі онлайн-конференції.  Ведучою онлайн-презентації  виступила Ніна Тарковська, працівник Рівненської обласної бібліотеки для молоді. До Заходу долучилося 24 міст з України та сама ж авторка поетичної збірки Світлана Бояркевич з Іспанії.
Як розповіла Ніна Тарковська, Світлана Бояркевич родом із Віннниці, але тривалий час проживала на Волині. На сьогодні є співачкою, композиторкою та поетесою. 
До імпрези долучилися друзі поетеси, рівненські студенти, які декламували вірші Світлани Боярчук, доктор філософських наук Любов Дяченко-Лисенко та інші шанувальники її творчості.
На закінчення Мосту учасники побажали Україні й українцям всього світу бути однією родиною, підтримувати одне одного, миру й злагоди, швидкого закінчення цією незрозумілої, остогидлої війни. 
Світлана народилася на Україні в місті Вінниця, в інтелігентній сім’ї. Її батько викладав вищу математику на кафедрі педінституту, мама співала у відомому тріо сестер- бандуристок Гончаренко.
Дорога кохання повела Світлану на Волинь, де вона вийшла заміж, одержала музичну освіту, де, згодом народилися її сини Євген та Руслан. Саме у Волинську землю були вкинуті перші зeрна її поезії, що проросли барвистими квітами пісень, віршів, які вплелись у неповторний вінок перлин Волинського краю.
  Більше десяти років назад Світлана поїхала до Іспанії з надією заробити на новий диск, гадала, що невдовзі повернеться додому, та примхлива доля  зруйнувала її плани. Вже минув не один рік і увесь цей час Світлана працювала на виноградному полі, незважаючи на важку працю,не припинила творити. До друку готується її "Абетка” для малечі, та роман "Два поля і одне життя” а також написано багато нових віршів і пісень.
Творчий шлях Світлани Бояркевич розпочався з міжнародного фестивалю "На хвилях Світязя”, відомого сьогодні на всю Україну, та за її межами, який щороку проходить на Волині. Директор та головний режисер фестувалю, заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький. Своїм ангелом-охоронцем Світлана вважає Пирожко Святослава Констянтиновича, який довгий час обіймав посаду директора Волинської телерадіокомпанії. Саме завдяки йому і досі звучать пісні Світлани Бояркевич у рідному краї, де з успіхом пройшли її 4 творчі вечори  "Я музикою живу”, "Повернись і поклич мене” , "Я прийшла до вас з піснею в серці”. «Для дорослих і малих” .
27листопада 2010-го року, відбувся творчий вечір Світлани в Мадриді.

Молюсь на чужині за Україну
І сліз не можу стримати потік
Я  кожен день до неї серцем лину
Душею лину крізь дощі і сніг.

Моя країна - це перлина Божа
Бог дав їй віру, пісню і красу.
Вона найкраша і непереможна, 
Чому ми тут? Ніяк я не збагну.

Чому без нас зростають наші діти?
Батьки старіють, ващають літа.
Чужому сонцю нас не обігріти, 
Не замінити рідного тепла.

Чужому небу і чужому полю,
Чужому вітру і чужим словам,
Ми вибрали собі найважчу долю,
Хто розуміє- той не заздрить нам.

Я так боюсь додому повернутись
Солоним вітром з попелом в руках.
Боюсь зі щастям знову розминутись
Смак полину відчути на вустах...
Молюсь на чужині за Україну...

                                 С. Бояркевич

вівторок, 17 листопада 2015 р.

Децентралізація та заклади культури: досвід Польщі та перспективи реформи в Україні

24 листопада, 17:00-18:00 - захід

вебінар "Децентралізація та заклади культури"

Пропонуємо Вашій увазі унікальну можливість долучитися до обговорення важливих питань:
Як реформа децентралізації та місцевого самоврядування вплине на галузь культури? Які виклики стоять перед закладами культури на місцях? Як проводили подібну реформу в Польщі та які уроки заклади культури винесли після 10 років функціонування в децентралізованих громадах? Як заклади культури можуть знайти своє місце у реформаторській діяльності та окреслити шляхи подальшого розвитку?
У відповідь на численні запити, ми продовжуємо обговорювати ключові реформи в країні та їх вплив на місцеві громади у форматі «Година з експертами». Про особливості децентралізації для закладів культури будемо розмовляти з міжнародними експертами та керівництвом Міністерства культури України 24 листопада а Американському домі, з 17:00 до 18:00.
http://mincult.kmu.gov.ua/img/publishing/244917193/image001.jpgКлючові спікери:
Ростислав Карандєєв - заступник Міністра культури України. Пан Карандєєв приверне увагу до планів та завдань рефоми децентралізаціїї у галузі культури та розповість про ролі й обов'язки центральних державних органів влади та органів місцевого самоврядування у впровадженні реформи на місцях.

http://img.ngo.pl/view/files.Resized?c=true&file_id=574140&h=480&rm=w&w=640
Яцек Войнаровськи – програмний директор Інституту публічної політики (Варшава, Польща), радник Міністра адміністрації та цифрових технологій.  Наразі пан Войнаровськи займається створенням відділу цифрового суспільства при Інституті.  Має понад 20 років досвіду впровадження міжнародних програм розвитку і співпраці з різноманітними донорськими організаціями.  Входив до керівництва програми Глобальні бібліотеки – Польща, очолював Фундацію ім. Стефана Баторія та був Головою правління Фундації розвитку інформаційного суспільства. Пан Войнаровськи поділиться досвідом та кращими практиками впровадження реформи децентралізації у Польщі, а також розповість про її особливості та вплив на заклади культури.
Захід буде стрімитись в інтернеті.  Під час обговорення ви можете адресувати свої питання до спікерів заходу. Свої запитання  Питання приймаються вже зараз – їх можна залишити в коментарях до посту про цю подію на Фейсбуці Американського дому:https://www.facebook.com/events/1633363403579371/і спікери будуть готові дати на них відповіді, або можене надсилати на електронну пошту Костопільської районної бібліотеки  kost_libr@ukr.net.

Бібліотека і краєзнавство: новий час та виміри

Сьогодні, в час духовного відродження України, значно підвищився інтерес читачів до історичного минулого нашої держави. Вагому роль в цьому відіграє бібліотечне краєзнавство, так як саме бібліотека формує особистість на грунті історії, культури, традицій власного народу.
З метою  удосконалення фахового рівня в напрямку  краєзнавства, 9 та 10  листопада в районній бібліотеці  пройшов семінар для бібліотечних працівників.
Відкрила  семінар директор централізованої системи публічно-шкільних бібліотек Захарчук Ніна Миколаївна, яка розповіла про основні форми і методи цієї роботи та  наголосила, що саме краєзнавча робота дозволяє зробити бібліотеку особливим центром територіальної громади. Продовжила  виступ заступник директора Колошва Алла Володимирівна та висвітлила питання краєзнавчої роботи дитячої бібліотеки в умовах формування інформаційного суспільства. Методист Назарова Ірина Анатоліївна  детально розповіла про музейні експоцизії Костопільщи, а завідуюча методичним сектором Захожа Антоніна Валеріївна провела гру  «Мозковий штурм», під час якої  бібліотекарі поділившись  на дві команди називали  інноваційні форми роботи, які використовують в своїй роботі. В ході доповіді виступаюча акцентувала увагу на  унікальності краєзнавчої роботи в бібліотеці. Завідуюча сектором довідково-інформаційного обслуговуванням  Заворітна Богдана Володимирівна та бібліограф Кривошия Алла Іванівна ознайомили присутніх з  слайд-презентацією «Костопільщина: краєзнавство» та  розповіли про повнотекстову базу даних, яку формують з 2013 року по краєзнавству та  сучасний довідково-бібліографічний апарат.
Досвідом щодо краєзнавчої роботи у своїх книгозбірнях поділилися бібліотекарі:   Шевчук Людмила Миколаївна завідувач ПШБФ с. В.Мидськ,  Стецюк Вікторія Аркадіївна завідувач ПШБФ с. Дюксин, Катюшко Тетяна Василівна завідувач ПШБФ с. М.Мидськ, Лазарчук Наталія Павлівна  завідувач ПШБФ с. Гута, Кірушок Галина Степанівна завідувач шкільним сектором №4.
 Доповненням виступів стали слайд – презентації, відеоролики  краєзнавчих робіт сільських бібліотекарів: "Свята земля серпанку і калини"(с.Маща), яку  підготувала Савчук Софія Степанівна,   «Ставок на сторінках історії» Захожа Наталія Миколаївна, «Петро Пінчук – творець прекрасного»( с.Мирне) Драганчук Руслана

Ярославівна, «Екологічне краєзнавство» Шумейко Неоніла Василівна.

четвер, 5 листопада 2015 р.

Звітна конференція у Рівненській обласній бібліотеці

3 листопада 2015 року працівник Костопільської бібліотечної системи, а саме: директор Костопільської ЦСПШБ – Ніна Захарчук, завідувач методичним сектором  - Антоніна Захожа , зав. бібліотекою с. Берестовець – Ірина Омельчук та зав. бібліотекою с. Борщівка Катерина Рахільчук взяли участь у звітній конференції РОВ УБА, під час якої було презентовано 9 найуспішніших  бібліотечних практик області. Присутні мали можливість  подивитися роботи  районів  та дізнатися,  як книгозбірні працюють, які послуги впроваджують для задоволення потреб місцевої громади.

З досвідом реалізації 4 проектів  "Острожчина читає",   «Навчайся, дій, перемагай», «Успішні бібліотечні історії», «Реліквія Свято-Георгіївської церкви»  присутні ознайомилися з   практичних презентацій  робіт  бібліотек Острожчини та Здолбунівщини.